Mithatpaşa caddesi No: 498 D:1 Güzelyalı/ Konak/ İzmir   |   +90 232 483 76 06 (pbx)   |   info@tunctesisat.com

/ kurumsal

Değerli kurucumuz ve Yönetim kurulu Başkanımız Tufan Tunç,1949 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir.Ticaret hayatına ilkokul yıllarında ,okul sonrası ve tatıl donemlerınde çalışarak başlamış,hayatı boyunca sahip olduğu iş ahlakı , beşeri ilişkileri ve disiplinin temellerini bu dönemde kazanmaya başlamıştır. 

Tufan Tunç birincilikle mezun olduğu lise eğitimi sonrası İTÜ Elektrik Mühendisliği bölümünü kazanmıştır. Ancak çocukluğundan itibaren hayalini kurduğu makine mühendisi olma arzusunun önüne geçemez ve 1(bir) ayın sonunda  Ege Üniversitesi Makine Müh. bölümü sınavlarına girmiş ve iyi bir sınav  derecesi ile makine muhendisi olma yolunda ilk adımını atmıştır. Mezuniyeti sonrası, okul yıllarındaki staj ve pratik birikimi sayesinde birçok şantiyede çalışma imkanı bulmuş ve SSK Konya ,Mersin Hastanelerinde şantiye şefliği yapmıştır.

Yıllar içindeki kişisel birikimi ile piyasadaki talebide öngörerek 1976 yılında Büyükkardıçalı Han'da Tunç Tesisatlık Müh.ve Tic - Tufan TUNÇ oda kayıtlı( İZTO) firma kuruluşunu gerçekleştirmiştir. 1 çalışan ile başladığı bu yıllarda mesleğine olan sevgi ve çalışma azmı ile alınan projeler ve personel artışı ile 1989 yılında ofisi, halihazırda hizmet vermeye devam ettiğimiz Mithatpaşa Caddesi no:498/1 adresine taşımıştır.

1976 - 2014 yılları arasında 200 den fazla projeye hizmet vermiş , Çeşitli Oda ve Kurumlarda Yöneticilik , Komite Üyeliği, Komisyon Üyelikleri, Kısım Başkanlıkları, Temsilcilik görevlerini başarı ile yürütmüş , Değerli Kurucumuz ve Yönetim kurulu Başkanımız  Tufan tunç 2014 yılında vefat etmiştir. 2014 yılı itibari ile yine uzun yıllar şantiye şefliği ve proje koordinatörlüğü yapmış ,oğlu M.Levent Tunç ve şirketin çeşitli departmanlarında görev almış kızı A.Begüm Tunç tarafından , aynı ahlaki değer ve vizyon ile sektörde kesintisiz hizmettedir.

1976'dan bu yana ,Tunç Tesisat Müh ve Tic olarak ; Isıtma ,soğutma, havalandırma,sıhhi tesisat, proses tesisatları,doğalgaz,proje ve taahüt alanında faalıyet göstermekte ; Türkiye ve Dünyadaki tüm yenilikleri yakından takip ederek, en son teknolojileri kullanarak , sektöründe lider olmayı hedefliyen firmamız, 40 yıllık bilgi birikimimiz ,inovative duruşumuz,uzman teknik kadro ,çözüm odaklı bakış, ve çağdaş vizyonumuz ile Ülkemiz için üretmeye ve ,istihdam yaratmaya devam etmektedir.